Jonathan Dylan Barker, beter bekend als J.D. Barker, is inmiddels enorm bekend als Amerikaanse bestsellerauteur. Van zijn hand kennen we diverse thrillers met een elementen van horror en sciencefiction, zoals bijvoorbeeld De beller op lijn vier en de Sam Porter-trilogie die begon met het boek Horen, Zien, Zwijgen. Ook heeft hij inmiddels al een aantal samenwerkingen met James Patterson op zijn naam staan, waaronder De kustmoorden en Oorverdovend. Hij weet met ieder boek en iedere samenwerking weer een andere kant van zijn veelzijdigheid te laten zien. Dat doet hij ook met Het spel: een psychologische thriller met weer een andere thematiek dan we eerder van hem hebben gelezen.
In Het spel maken we kennis met het echtpaar Abby, een auteur die tegen een writer’s block aanloopt en Brendan, een onderzoeker bij de afdeling financiële opsporing. Het huwelijk van Abby en Brendan Hollander lijkt vast te lopen en in een poging dit te redden belanden ze bij een relatietherapeut. Deze adviseert hen de app Sugar & Spice te installeren en samen te gebruiken. Aan de hand van vragen en opdrachten zou er wat meer pit het huwelijk in geblazen kunnen worden, zodat Abby en Brendan elkaar weer beter weten te vinden.
Aanvankelijk lijken de opdrachten onschuldig en zelfs verbindend, maar in de loop van het verhaal nemen ze een meer duistere wending. De app vraagt steeds extremere dingen, waarbij morele grenzen worden overschreden en zelfs levens op het spel komen te staan. De bijzondere, soms hachelijke situaties waarin Abby en Brendan door de app belanden zorgen er wel voor dat de verbinding tussen de twee sterker wordt. Ook krijgt Abby weer inspiratie voor haar nieuwe boek. Wat ze zelf beleeft, wordt ook beleefd door haar eigen hoofdpersoon. Later in dit boek zal deze hoofdpersoon Abby helpen met het bedenken van oplossingen als ze zich in een benarde situatie bevindt. Ondertussen raakt Brendan als financieel rechercheur verwikkeld in een onderzoek naar een bedrijf dat mogelijk gelinkt is aan de app. De samenwerking met zijn collega’s wordt ook sterk beïnvloed door de app.
Barker creëert, ietwat laat, spanning in Het spel wanneer Abby en Brendan ontdekken dat hun levens op meerdere manieren worden gemanipuleerd. De app blijkt meer te zijn dan een spelletje: het is een gevaarlijk instrument dat hun keuzes beïnvloedt en hen meesleurt in een web van misleiding, geweld en moord.
In Het spel ligt in eerste instantie veel focus op de seksuele kant van de relatie van Abby en Brendan en de andere personages, zoals collega’s en vrienden. Daardoor lijkt het bijna een soort fifty-shades-of-grey-verhaal te gaan worden. Zodra de duistere wending in de opdrachten van de app toeneemt, wordt het boek echter wel spannend en leest het weer als een “echte Barker”. Met een filmische schrijfstijl in korte hoofdstukken neemt Barker je mee in de uitdagingen van de verschillende personages. Waarbij je door het wisselende perspectief in constante nieuwsgierigheid blijft doorlezen tot het plot. Dat niet per sé verrassend, maar zeker wel zeer spannend is. Hoever zijn mensen bereid te gaan voor liefde?
Met Het spel weet Barker een bijzondere licht te laten schijnen op privacy en de digitalisering van de samenleving. Hij stelt diverse morele dilemma’s aan de kaak die de lezer laat nadenken over de druk van algoritmes, de omgang met privacy en loyaliteit aan de liefde.
Zodra het verhaal eenmaal op gang is, is Het spel een moderne psychologische thriller met een sterk morele inslag. J.D. Barker laat zien een zeer veelzijdig auteur te zijn.
Mijn naam is Eva de Koning. Ik ben moeder van twee, inmiddels puber, zoons. Samen met mijn vriend woon ik in het spitante Deventer. Naast het zijn van moeder, juf en onderwijsontwikkelaar heb ik vele hobby’s, zoals mountainbiken, zwemmen (in de zomer), en muziek luisteren. Ik bezoek dan ook graag concerten en festivals. Daarnaast duik ik graag in een andere wereld door een bezoek aan de bioscoop of het lezen van een boek. Die laatste heeft nog altijd mijn voorkeur, omdat ik bij het lezen van een goed boek meegenomen kan worden in een verhaal dat door mijn eigen fantasie kan worden ingevuld.
Alle recensies van deze recensent
Schrijf jouw recensie!