Achterflap : Op een warme zomeravond verdwijnt de zeventienjarige Annabelle uit het afgelegen dorpje Gullspång. De politie kan geen enkele aanwijzing vinden, haar ouders zijn radeloos.
In Stockholm krijgt de ervaren rechercheur Charline ‘Charlie’ Lager te horen dat zij op de zaak wordt gezet. Met tegenzin gaat Charlie naar Gullspång – het dorp waar ze is geboren. Ze is er sinds haar veertiende niet meer geweest, en met reden. Charlie gedraagt zich namelijk niet zoals men van vrouwen verwacht: veel korte seksuele relaties, geen kinderwens en niet bezig met wat anderen van haar vinden.
Tijdens haar zoektocht naar de waarheid over Annabelle wordt ze hardhandig geconfronteerd met haar eigen verleden, en de geheimen die in Gullspång altijd diep weggestopt werden. Kan ze iets voor de verdwenen Annabelle doen? En kan Charlie zelf nog wel geholpen worden?
Dit boek is deel 1 in een serie van 3 delen (tot nu). Het boek leest heel vlot en aangenaam, maar toch behoort het voor mij niet bij de toppers. Ook al was dit geen topper voor mij, toch ga ik de andere delen ook lezen.
Het is boek is geen thriller, wel een (beetje) spannend verhaal, maar het verhaal bevat onvoldoende spannende elementen om de lezer blijvend nieuwsgierig te houden.
Het leuke aan dit verhaal is wel de mooie, beeldende woorden die gebruikt worden om Zweden te omschrijven. Op die manier kon ik mij volledig inbeelden op welke locatie de personages waren.
Voor ik start met lezen in een boek, google ik altijd eens het boek en de auteur. Dit boek googelen, leerde mij iets bij over de titel. De Zweedse titel is “Annabelle”, de Nederlandse titel is “De vrouw die terug moest”. Eigenlijk past de Nederlandse titel meer bij het verhaal dan de Zweedse, want het verhaal draait vooral rond Charlie, die terug naar haar geboortedorp moest, dan rond Annabelle die verdwenen was.
Mooi verhaal, maar iets te weinig spanning om het voor mij een pageturner te maken.
Schrijf jouw recensie!