Overslaan en naar de inhoud gaan

Uit het oog

1 Reacties
  • Super Admin
    09 mei 2021, 14:57
    0
    Alice Bell, juriste van beroep, is getrouwd met George. Hij is een voormalig parlementslid maar nu werkzaam als televisiepresentator. Als ze terugkomt van een zakenreis ziet ze in de weerspiegeling van een raam een roodharige vrouw. De vrouw lijkt op Ruth, een vroegere medestudente van de universiteit, die ineens spoorloos verdween. Wanneer ze dit voorval aan George vertelt reageert hij terughoudend. Nog vreemder begint ze het te vinden als ineens een oude foto bijgeknipt schijnt te zijn. Wat weet George over Ruth? En speelt hij een rol bij de verdwijning van de vrouw? Kan Alice haar man nog vertrouwen?

    Nicole Rayner is geboren in Zuid-Wales en woont nu in London, waar ze werkt als freelance journaliste. Uit het oog is haar debuutthriller, het werd tweede in de Cheltenham First Novel Competition van 2018. Uit het oog heeft genoeg ingrediënten om er een spannende thriller van te schrijven, maar helaas komt het niet goed uit de verf. Afgaande op de quotes op de cover van Uit het oog schijnt dit boek een verslavende thriller te zijn met een einde waar je stil van wordt. Net zo goed als Het meisje in de trein, staat er ook vermeld. Maar niets is minder waar. De spanning in dit boek is helaas ver te zoeken. We zouden Uit het oog beter kunnen scharen onder het kopje roman, of zelfs een YA-roman.

    Het verhaal wordt verteld vanuit vier vrouwen: namelijk Alice, Ruth, Ruth’s zus Naomi en Ruth’s beste vriendin Kat. Regelmatig springen we heen en weer in de tijd, dit wordt boven het hoofdstuk aangegeven maar het geheel komt toch wat rommelig over. Doordat er uit veel verschillende hoeken wordt verteld valt de auteur vaak in herhaling. De personages maken geen indruk en worden niet voldoende uitgewerkt, waardoor je je niet in ze in kunt leven. Zeker een groot gemis. Voorin het boek staat een quote van Oscar Wilde:
    - ‘In het leven draait alles om seks, behalve seks. Seks is macht.’ -
    De seks vinden we veelvuldig terug in het overgrote deel van het verhaal dat terugblikt op de achterliggende schooltijd. Wie ging er met wie, hoeveel vriendjes hebben ze gehad, hoeveel drank dronken ze en met wie waren ze allemaal naar bed geweest? Voor pubers zou dit een interessant gegeven kunnen zijn maar voor de meeste volwassenen heeft dit totaal geen meerwaarde. Een wat korter overzicht waarin de relaties uitgelegd werden zou voldoende zijn geweest. Het verhaal leest ondanks dit alles vlot, maar blijft na het lezen niet hangen.

    Uit het oog is een vlot leesbare roman, maar zeker geen thriller. Helaas heeft het de verwachting niet waar gemaakt.
Schrijf jouw recensie!
Reactie
Cavanagh.png
https://www.phoenixbooks.be/product-page/schim-in-de-nacht