
Wat vinden lezers...
Recensie Faust
Terrorisme in het voormalige West Duitsland en Zweden horen af en toe nog steeds bij elkaar.
Ook in dit boek van Gustaf Skordeman.
De hoofdpersoon, Sara Nowak, moet de ware identiteit achterhalen van Faust.
Sara is een zelfstandig opererende rechercheur, die haar eigen zorgen heeft en op momenten vooral haar gevoel volgt. Soms iets naïefs hebbende maar wel recht door zee is en niet bang totdat ze beschoten wordt in haar eigen huis. Ze doet er alles aan om haar familie te beschermen maar dat weerhoud haar er niet van om jacht te maken op de dader(s). Ze weet op een prima manier haar medestanders te benaderen om aan informatie te komen. Ondanks waarschuwingen om te stoppen met de jacht zet ze toch door.
Ze komt er achter dat niets is wat het lijkt. Er worden mensen vermoord die relaties met Sara hebben. Dit zorgt voor een prachtig beschreven verhaallijn, waar ook haar man en kinderen deel van uit maken. Wat het deel is, is op te maken na het lezen van dit boek.
In het begin stroef door met name de vele benamingen en dubbel namen maar daarna absoluut een aanrader.
Gelezen via de leesclub
Het eerste hoofdstuk had me direct vast. Dat was zo spannend, mijn verwachtingen waren dus torenhoog.
De eerste helft vond ikzelf een beetje minder doordat er veel beschrijvingen en veel situatieschetsen in naar voor komen.
Maar dan, de tweede helft... Dat maakte het boek echt. Tot hiervoor twijfelde ik om het boek 3 sterren te geven, maar na de tweede helft, die zo ongelooflijk spannend was, moest ik het wel 4 sterren geven. Ik kon gewoon niet meer stoppen met lezen.