Met Het kuuroord bewijst Ruth Kelly opnieuw waarom zij zo sterk is in het combineren van psychologische spanning en actuele thema’s. Ruth Kelly, de Britse journaliste die inmiddels in Amsterdam woont, maakte eerder indruk met de thrillers De villa en Het chateau. In Het kuuroord laat ze zich inspireren door haar fascinatie voor alternatieve geneeswijzen en dat levert een verontrustend en meeslepend verhaal op.
Hoofdpersoon Hollie Janson is documentairemaker en gespecialiseerd in het ontmaskeren van zogenaamd wetenschappelijke therapieën en alternatieve behandelingen. In haar werk legt ze de gevaren bloot van ongereguleerde gezondheidsgoeroes. Eén figuur blijft haar hierin bijzonder bezighouden: Ariël Rose, een charismatische wellnessgoeroe met een exclusief kuuroord hoog in de Zwitserse bergen. Wanneer een wanhopige moeder Hollie benadert omdat haar zoon Martyn niet is teruggekeerd van een verblijf in dat resort, en Ariël haar na kritische posts op X persoonlijk uitnodigt om het kuuroord te bezoeken, ziet Hollie haar kans schoon. Samen met cameraman Rez vertrekt ze naar Zwitserland, vastbesloten om Ariël te ontmaskeren.
Wat hen daar wacht, lijkt allesbehalve een wellnessparadijs. Het kuuroord blijkt eerder een streng bewaakt fort, omringd door ijzeren hekken, dan een plek waar ijsbaden en ademhalingsoefeningen wonderen verrichten. Terwijl Ariël en haar rechterhand Tinx hen rondleiden, groeit bij Hollie het ongemak. Rez lijkt langzaam te bezwijken voor Ariëls charmes en overtuigingen, terwijl Hollie zich vastklampt aan de waarschuwing van haar CEO: ‘Laat haar niet in je hoofd kruipen.’ Ariël werkt haar bovendien vaker tegen dan mee. Vastbesloten om Ariël te ontmaskeren en de verdwenen jongen terug te vinden, raakt Hollie steeds dieper verstrikt in het web van het resort, met levensgevaarlijke gevolgen.
Parallel aan Hollies onderzoek volgen we Florence en Martyn, die als patiënt in het resort verblijven. Al snel wordt duidelijk dat hun verblijf niets te maken heeft met genezing. Hun angst, desoriëntatie en machteloosheid worden afgewisseld met indringende terugblikken op hun levens en het ontstaan van een kwetsbare, ontroerende vriendschap.
Het kuuroord is een razendsnel geschreven psychologische thriller die je na de eerste hoofdstukken niet meer loslaat. Kelly’s eigen hoogtevrees, die ze moest overwinnen om research te doen op een Zwitserse bergtop, draagt onmiskenbaar bij aan de beklemmende sfeer. De afgelegen locatie, slechts bereikbaar via één lift, afgesloten van de buitenwereld en gehuld in permanente duisternis, zet meteen de toon. De patiënten verhalen zijn zorgvuldig uitgewerkt en hun angst is bijna tastbaar. Toch is het Hollie die het verhaal domineert, en terecht. Ze is een gelaagd personage, getekend door een jeugd met gewelddadige pleegouders. Haar obsessie met Ariël krijgt later in het boek een pijnlijke betekenis. Hollie is impulsief, vlucht soms in alcohol, maar bovenal vastberaden om de waarheid aan het licht te brengen. Steeds opnieuw moet Hollie beslissen wie ze kan vertrouwen, terwijl de werkelijkheid haar geen moment de tijd geeft om stil te staan. De gebeurtenissen volgen elkaar in zo’n razend tempo op dat de lezer, net als Hollie zelf, geen moment op adem kan komen.
Ben je op zoek naar een thriller die balanceert op het randje van het bizarre, maar tegelijk geloofwaardig blijft? En houd je ervan om tot bijna het einde te twijfelen wie de waarheid spreekt? Dan is Het kuuroord absoluut een aanrader.
Mijn naam is Linda de Groot, getrouwd en moeder van twee dochters.
Naast mijn werk als managementassistent, ben ik in mijn vrije tijd graag creatief bezig. Ik houd van fotografie, leuke dingen doen met vrienden of familie, fietsen en natuurlijk lezen. Om mijn liefde voor lezen met anderen te kunnen delen, beheer ik een eigen ruilbieb.
Waar ik vroeger vooral dezelfde soort boeken las, word ik door het aanbod in mijn ruilbieb regelmatig verrast met boeken van schrijvers die ik eerder nog niet kende. In de snelle, en grotendeels digitale wereld waarin wij leven, is er voor mij niets lekkerder dan een papieren boek in handen hebben. Eerst het bekijken van de cover, om mij vervolgens te verliezen in het verhaal.
Schrijf jouw recensie!